Karlín - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - 79. výročí osvobození obce Karlín

osvobození

Právě dnes – 17. dubna si v Karlíně připomínáme 79. výročí osvobození obce od německých okupantů. Připomínáme si toto výročí pro odmítání jakéhokoliv násilí a bezpráví. Vzpomeňme proto na všechny ty oběti války, na naše blízké a známé, a na ty, kteří položili své životy při osvobozování naší obce.

Právě dnes – 17. dubna si v Karlíně připomínáme 79. výročí osvobození obce od německých okupantů.

Připomínáme si toto výročí pro odmítání jakéhokoliv násilí a bezpráví. Vzpomeňme proto na všechny ty oběti války, na naše blízké a známé, a také na ty, kteří položili své životy při osvobozování naší obce.

Při osvobozování obce vyhořelo celkem 19 domů, 3 byly těžce poškozeny a 56 jich bylo zasaženo dělovou palbou. O naši vesnici se bojovalo celou neděli 15. dubna a teprve v pondělí večer 16. dubna ve 22 hodin vnikly do dolní části vesnice první jednotky Rudá armády. Celá obec byla osvobozena až 17. dubna v 9 hodin. V okolí obce a v obci padlo celkem 77 příslušníků Rudé armády a zahynuli tito občané: Žáková Anežka, Malý Pavel, Drábek Jan, Pochylý Alfons a Latýn František, který pracoval v cukrovaře a přišel o život při bombardování Hodonína.

Vzpomeňme v tichosti na všechny ty, co padli za naši svobodu.

osvobození

Datum vložení: 17. 4. 2024 8:51