Obec Karlín

Lidé šijí roušky doma

Šijeme roušky doma

vážená paní starostko,

obracíme se na Vás se zdvořilou žádostí ve věci opatření proti koronavirové infekci. Velkým a akutním problémem těchto dní je nedostatek ochranných prostředků – roušek. I v případě, že úsilí státu zajistit jejich velké množství dodávkami ze zahraničí bude úspěšné, nebude ani jednoduché, ani rychlé zajistit jejich distribuci zejména do lokálních míst, kde stále dochází k nevyhnutelnému kontaktu mezi lidmi: v sociálních a terénních službách, v lokálních ordinacích, v obchodech s potravinami a podobně. I podomácku ušitá rouška přitom velmi významně zabraňuje šíření infekce směrem od infikované osoby. Společnost reagovala na tento nedostatek spontánními aktivitami – lidé šijí roušky doma a šíří je dál. Pomáhá to, ale roušek je stále velký nedostatek. Přitom v našich obcích  jistě žijí tisíce osob, které jsou schopny roušky šít – ale o možnosti nevědí nebo nevědí, jak se nejlépe zapojit. Prosíme Vás proto o  šíření přiloženého materiálu, ideálně vyvěšením na vývěsce obce, upozorněním v obecním rozhlase či jakýmkoliv jiným způsobem, který uznáte za účinný. Naši dobrovolníci při šití pomohou s dovozem materiálů a s odvozem hotových roušek. Veškeré informace o šití roušek naleznete na www.sijemerousky.cz.

Tato aktivita je podporována Jihomoravským krajem jako významné svépomocné opatření k prevenci šíření koronavirové infekce.

sijemerousky2.pdf (577.34 kB)

sijemerousky2.pdf